Přísně vzato je jen jeden druh knih, který zvětšuje štěstí na zemi - kuchařské knihy (Joseph Conrad)

S lepkem nebo bez lepku?

12. listopadu 2013 v 23:19 | HaF |  Úvod a úvahy
Moc děkuji za všechny komentáře,rady, postřehy a podporu! Na nějakou dobu jsem se odmlčela, ale mohou za to prázdniny, začátek školního roku a běhání po doktorech, ne nechuť vařit.
Taky jsem během té doby přemýšlela, zda má cenu v blogování pokračovat, když kolem vidím samé moderní a pečlivě propracované kulinární blogy.


Prvotní pro mě bylo dát si dohromady své zdravotní problémy. Podařilo se mi na alergologii propašovat už na začátku prázdnin, ne až v září a tak se to trošku urychlilo. Jako první byly kožní testy a odběry krve. Radost paní doktorky nad mými reakcemi se nedá popsat - takové ukázkové, velké fleky prý mají nejraději. Žádné dilema, zda jde či nejde o alergickou reakci. Doktorka nadšená, já odcházela s recepty na antihistaminikum nejnovější generace a obě předloktí jsem měla flekatá, jako by mě přepadlo hejno blech i s komáry. Reagovala jsem kromě psů a plísní skoro na vše - vejce, ořechy, obiloviny, roztoče,jablko, broskev, pylová alergie od jara až do podzimu. První diagnóza - polyvalentní alergie.
Po měsíci jsem si šla pro výsledky z krve. To už se doktorka tolik nesmála. Krevní testy negativní. I alergie na ampicilin, (reakce na něj mě postihla dost silně 2x) se nepotvrdila. Z krevních testů se potvrdila pouze bříza, časné jarní pyly a k tomu zkřížená alergie na jablko a lískový ořech (ale to vím i bez testů). K tomu jsem doktorce sdělila, že antihistaminikum Desloratadin Mylan mi nedělá dobře (migrény, nevolnost od žaludku) - u tohoto léčiva na alergie mě v příbalovém letáku zaujala tato větička:
Desloratadin Mylan 5 mg obsahuje hlinitý lak oranžové žluti (E110), který může způsobovat alergické reakce.
O E110 se dočtete tohle:Žluť SY je chemicky odvozena od látky Sudan I, což je prokázaný karcinogen a může se ve žluti objevit jako nečistota. Může vyvolat alergické a astmatické reakce, kopřivku, otoky kůže, vyrážku či dráždit žaludek a vyvolat zvracení nebo průjem. Látka je v podezření ze způsobování dětské hyperaktivity a může vyvolávat nesnášenlivost aspirinu. Použití látky je zakázáno v Norsku a Finsku, plánuje se její zákaz ve Velké Británii a organizace FDA podala návrh na zakázání v EU. V USA i ČR je její použití povoleno.
Chudáci alergici, ale pokračujme. Desloratadin mi doktorka vyměnila za Zenaro a i přes mou poznámku, že při užívání léků mi průjmy mizí, mě poslala na gastro pro nespecifický zánět střev.
Alespoň se nepotvrdila histaminová intolerance a snad nakonec nejsem takový alergik, jak to původně vypadalo.
Další dějství probíhalo na oddělení gastra. Díky náhodě i tam jsem se na řadu dostala velmi brzy a čekala mne kolonoskopie. Komu se podaří vidět svá vlastní střívka zevnitř, že? Pak další měsíc čekání na výsledky z histologie. Doktor byl fajn, hlavně se mnou normálně komunikoval. Jeho závěr byl, že doporučuje i gastroskopii, ať už to mám komplet. Takže teď, začátkem listopadu mám konečně ? jasno. Histologie dopadla dobře, jen pan doktor se ze začátku tvářil, že mi moc neporadí - prý jsem lékařsky neuchopitelná. Ale po delší debatě jsme se shodli na výsledku a není to tak zlé. V prvé řadě mám po biopsii na 99% vyloučenu celiakii - což jsem moc ráda, nález ve střevech ale nějaký je, vypadá to na lehčí trvalou alergickou reakci, což potvrzuje i nález ze stolice, který se ale pohybzje v tzv. šedé zóně - čili ani zdravá, ani nemocná. Navrhl mi tříměsíční léčbu kortikoidy, ale neslibuje mi žádný výsledek. Jen zmírnění potíží, ne jejich vyřešení. S tím já nesouhlasila a i on doznal, že pokud mi vyhovuje omezení lepku, je to jednoznačně lepší řešení. Při odchodu mi však řekl, že nejsem první, kdo má příznaky zvýšené citlivosti na lepek, jen to nejde prokázat. Kontrola za rok, ale jen odběry- pro jistotu, mordovat mě zatím nebudou. Když mi lepek nedělá dobře, mám ho omezit, ale zároveň mám jistotu, pokud ho sním, tak kromě toho, že mi bude zle, si jinak neublížím. Což je nakonec skvělá zpráva.
Teď o víkendu jsem brouzdala na netu a na stránkách pro celiaky www.celiak.cz jsem narazila na jeden odborný článek o chorobách, které jsou spojené s lepkem. Kromě alergie na lepek a celiakie tu zmiňují i citlivost na lepek, jen zatím nejsou dány specifické parametry, podle kterých se dá toto "nové" onemocnění prokázat: http://www.celiak.cz/files/Celiakie.CilivostnalepekVnitrLek5.13.pdf

A nějaký recept slibuji v brzké době!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | 14. listopadu 2013 v 20:43 | Reagovat

Víte co? Zkoukněte tyto stránky:

http://vyzivujicitradice.cz/tag/dieta-gaps/#&panel1-3

Já mám intoleranci na lepek pšeničný a žitný. Tak jsem to radši vysadila, ale podle mne jde o reakci střev na nějaké chemikálie v potravě. Může to být na éčka, cukr, laktozu... Já se s tou intolerancí léčím u Joalis, snad to tady mohu říct, ale dietu držím stejně,
dá se na ni zvyknout. Zvolte si terapii,
která Vám bude co nejvíc vyhovovat. Mně to tedy pravděpodobně způsobila nadměrná konzumace cukru v potravinách.
Dnes je možné koupit si čokoládu oslazenou stévií, ale zatím jen v obchodech zdravé výživy.

2 Ditta Ditta | Web | 23. listopadu 2013 v 15:13 | Reagovat

Krapet hororové čtení, ale aspoň bez fatálních následků.
Z vyfintěných blogů bych si hlavu nelámala, protože profíkům, kteří předstírají amatéry, nelze konkurovat ;-)

3 Hanka Hanka | 17. prosince 2013 v 23:09 | Reagovat

[1]:Děkuji za odkaz.

4 Hanka Hanka | 17. prosince 2013 v 23:13 | Reagovat

[2]: Díky za návštěvu, je vážně úleva, když člověk zjistí, že to horší ho minulo. Ovšem posunulo mě to trošku dál, co se týká stravování. Ale závislost na bílém pečivu je děsná! Fakt mi strašně chybějí rohlíky a dobrý chleba!!! :-)

5 Madla Madla | E-mail | Web | 19. prosince 2013 v 22:14 | Reagovat

Jojo Hani, taky trpím, když manžel přiveze ještě teplý kvsákový chleba z mohelnické pekárny, ale snad se mi časem povede vypěstovat i bezlepkový kvásek a bude líp.
U mě to asi vypadá taky na tu citlivost na lepek, ale nějak nemám chuť lítat po doktorech a nechat si předepisovat takové sajrajty, takže máš můj obdiv, že se nenecháš zviklat a prostě chceš znát svou diagnózu. Tak držím palce! A ono těch lidí, co jim dělá lepek problém, je opravdu hodně, tak o tom chci napsat článeček. A s vymazlenými blogy si halvu opravdu nedělej, ten tvůj je lidský a opravdový, osobitý, byla by velká škoda jej rušit.

6 Hanka Hanka | 30. prosince 2013 v 22:49 | Reagovat

[5]:Děkuji za pochvalu a podporu. Můj obdiv máš Ty! :-) Já jen chtěla mít jistotu. Jsem totiž chvílemi lajdák, pokud by byla celiakie potvrzena, byla bych důsledná, ale to kdyby, možná, atd. bylo pro mou povahu nejasné. Ona ta citlivost dokáže potrápit, ale nemá tak razantní důsledky. Dost mě krotí, spíš jdu cestou přirozeně bezlepkového stravování, ale teď už vím, že když občas ulítnu, neznamená to pro mě vážnější zdravotní problémy, jen je mi "dost" blbě. Ale tím, že jsem lepek výrazně(skoro úplně) vyřadila, je mi o dost líp a mám o 6kg méně. :-D

7 Hanka Hanka | E-mail | Web | 10. ledna 2014 v 17:30 | Reagovat

Zdravím tě, Hani, už jsem u tebe strašně dlouho nebyla, blogů je moc a času málo.
Nejprve ti přeji do nového roku všechno nejlepší, hlavně zdraví, samozřejmě. :-)
Za druhé, vůbec neuvažuj o tom, že bys s blogováním přestala. Právě takový obyčejný blog o vaření je možná lepší, než ty super propracované. :-) U tebe se člověk cítí dobře.
Co se týká tvých alergií a dalších problémů, to mě mrzí. Jak se člověk musí hlídat, nestojí to za nic. Mě taky doktorka honí na alergologii, ale zatím odolávám. ;-)
Jestli máš zájem, mrkni na moje stránky, mám tam nějaké bezlepkové recepty, ale chleba ne, bohužel. :-?
Tak se drž a měj se co nejlíp. :-) Hanka

8 Hanka Hanka | Web | 31. ledna 2014 v 22:48 | Reagovat

[7]: Já vím, že tam máš bezlepkové recepty, však už jsem ti je okukovala! A s časem taky bojuji! A taky Ti moc děkuji za milá slova a podporu! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama