Přísně vzato je jen jeden druh knih, který zvětšuje štěstí na zemi - kuchařské knihy (Joseph Conrad)

Čelní srážka s bezlepkovou dietou

30. června 2013 v 23:47 | HaF |  Úvod a úvahy
Nejméně žádané skutečnosti chodí bez ohlášení a bez varování. I když vlastně nějaké signály tělo vysílalo, ale v dnešní době shonu a pod tíhou některých událostí nebyly tyto signály zaregistrovány. Momentálně se nacházím v mezidobí lékařských vyšetření a vlastního pozorování, co se mi vlastně mé tělo snaží sdělit. I radost z vaření šla trochu stranou a můj volný čas momentálně vyplňuje brouzdání na netu a shánění informací o nesnášenlivosti lepku.
Začátkem roku jsem obdivovala Madlu, jak bojuje se svými zdravotními problémy a zanedlouho jsem začala zdraví řešit i já. Milá Madlo, připadám si jako závistivé dítě, které chce to samé, co mají druzí, ale není to tak. Problémy jsem nepřivolávala, prostě si mě našly. Nebojuji jako ty s revmatoidní artritidou, ale i já zřejmě mířím k bezlepkové dietě. Ani nevím, kdy a jak to vše začalo, jen vím, že až teď, na konci jara jsem si najednou uvědomila, že některé věci opravdu nejsou v pořádku. Už asi měsíc si dělám vlastní pozorování a pokusy se stravou a na rozdíl od mé praktické lékařky získávám jistotu.


Ale pěkně od začátku - protože už někdy před vánočními svátky se začaly trochu kupit školní problémy kolem našeho syna a já je musela řešit, ani mi proto nepřišlo divné, že toaletu začínám navštěvovat poněkud častěji a že mi je neustále divně od žaludku, to jsem přičítala žaludeční nervozitě. Se synem jsem skončila v pedagogicko-psychologické poradně, nakonec jsem zjistila, že je těžký dysgrafik a češtinářka si na něj zasedla (podle mě není normální, když učitelka před celou třídou neustále vaše dítě shazuje a tvrdí mu, že není studijní typ, že na střední školu se nemá ani hlásit a to nosí domů na vysvědčení dvojky a jedničky). Když se vše trochu zklidnilo, tak následovaly přijímací zkoušky a následně odvolání - to také na klidu nepřidalo. Vše nakonec dopadlo dobře, ačkoli na odvolání, přece jen se syn dostal na gymnázium na které si přál, ale mé problémy pokračovaly. Tady jsem si začala uvědomovat, že od nervů to asi nebude.
Neustále mi bylo špatně od žaludku, stále nafouklé břicho a víc než časté stolice. K večeři jsem jedla jen rohlík a kuřecí šunku, přesto jsem se ráno budila s nafouklým břichem, trápilo mě nadýmání a velmi nepříjemné křeče v břiše. K obědu jsem si v práci objednávala jen rýži a libové maso. Jen občas žemlovku a tady mi to začalo docházet - v žemlovce jsou jen rohlíky, jablka a tvaroh - po čem mi tady může být zle. Za týden jsem vyzkoušela buchtičky s krémem a do hodiny mi bylo opět zle. Nějak mi to začalo docházet, objednala jsem se k doktorce a začala jsem omezovat potraviny s lepkem. Trochu se mi ulevilo a čekala jsem na názor doktorky. Té jsem vše popsala a doufala, že mi pomůže můj problém vyřešit. Její první reakce mě trochu překvapila. Položila mi totiž otázku, proč si nekoupím nějaké pastilky na lepší trávení a proč jsem si nepořídila laktobacily. Nakonec jsem se dozvěděla, že už mám čas na preventivní prohlídku a tak mi tedy vezmou krev a že se uvidí. Měla jsem si zavolat za dva týdny na výsledky a objednat se na ultrazvuk břicha. Momentálně jsem ve fázi ničeho. Ultrazvuk nic neprokázal (ani jsem si nemyslela, že by to k něčemu mělo být), po telefonu mi sestra sdělila, že je vše negativní - na otázku co všechno, mi bylo odpovězeno, že všechno, co bylo zaškrtnuto a když jsem se zeptala co bylo zaškrtnuto, odpověděla , že všechno! Teď jdu k doktorce příští pondělí i s výsledkem z ultrazvuku, tak snad budu moudřejší, ale moc iluzí si nedělám. Na alergologii jsem se objednala raději sama, ale volný termím mají až v září. Na internetu jsem si zatím objednala Food Detective - test na potravinovou intoleranci - lepek negativní, zato zvýšená citlivost na vejce a mléko - o to jsem zrovna nestála.
A co mé vlastní pozorování? Začala jsem držet bezlepkové víkendy - peču si bezlepkový chléb, mám za sebou první pokusy s bezlepkovým sladkým pečením a začínám aplikovat bezlepkový přístup v běžných receptech. Výsledek - je mi o moc lépe, průjmy zmizely, břicho není nafouklé. Tedˇse mi povedl bezlepkový skoro celý týden, ale pak jsem si dala topinku a další den rohlík - následky : křeče v břiše, průjem a opět nafouklé břicho, do dvou dnů bolesti v kolenou, že jsem pomalu nemohla chodit. Nejhorší je, že dokud není jasná diagnóza, nemá se lepek vysazovat, protože potom se nedají zjistit protilátky. Tak se překonávám a občas ten rohlík risknu, jen doufám, že to mezidobí nejistoty nebude dlouho trvat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 1. července 2013 v 0:36 | Reagovat

Doufám, že Vám brzy bude lépe. Já už lepek nejím dlouho, i když všechny testy byly negativní a i když má alergoložka s tímto rozhodnutím nesouhlasila. Před týdnem jsem si na návštěvě dala jakousi pečenou věc s pšeničnou moukou, abych neurazila. Hostitelé byli velmi staří a ze země, kde se odmítnutí jídla bere jako opravdu vážná urážka, tudíž nějaká argumentace zdravotním stavem nehrozila, ačkoli jinak jsem v této oblasti dosti asertivní. No a teď se už několik dní peru s příšerně otravným a svědivým ekzémem. :(
Pokud nejste vyloženě závislá na pečivu, zkuste se podívat na paleo - třeba se Vám to bude líbit. Klasická bezlepková dieta (tj. nahrazení lepkových výrobků bezlepkovými ekvivalenty) je poměrně drahá, ne vždy úplně chutná (to mluvím o bezlepkovém pečivu a sladkostech ve "zdravých výživách") a nutričně dosti pochybná. Paleo se mi osvědčilo více a nemám pocit, že bych nějak strádala nebo byla o něco ochuzená.

2 Meg Meg | Web | 3. července 2013 v 7:04 | Reagovat

Páni, nějak se to rozmáhá? Když jsem četla Madliny problémy, neskutečně jsem ji obdivovala, jak všechno i přes to zvládá, věřím, že to tak bude i u tebe :) Držím pěsti, nejlepší by bylo, kdyby problémy ustoupily a alergie nebyla, ale v opačném případě ať se ti všechno daří zvládat a nadále nás tak můžeš zásobovat inspirací :)

3 Madla Madla | Web | 5. července 2013 v 20:23 | Reagovat

Hani drž se! Jinak se chci jen zeptat, jak moc je protebe důležit lékařská diagnóza? Ona se totiž někdy z krve celiakie jen tak neprokáže (i já měla výsledky negativní) a správná diagnóza může být určena až po několikátém opakování enterobiopsie. Ale zase po enterobiopsii dokáže lékař určit, zda se jedná o celiakii nebo o pouhou alergii na lepek, která se může časem upravit. jenže stejně u obou problémů je jediným řešením bezlepková dieta.
Já osobně, jak jsem poznala ten rozdíl mezi klasickou stravou s lepkem a bezlepkovým stravováním teď už prostě žádné lékařské procedury podstupovat nechci, tělo si prostě řeklo, co mu vyhovuje a já se tím řídím. takže pokud je ti po bezlepkových víkendech výrazně lépe, normálně bych se nebála lepek ze života škrtnout úplně. Zas tak velké omezení to není, nejhorší jsou první dva měsíce, kdy člověk musí překnávat nejen své chutě, ale i učit se "nověů vařit a péct, ale mám třeba zkušenost, že např. u sladkého pečení je bezlepkový výsledek mnohdy chutnější než při pečení z mouky (nemluvím tu o používání bezlepkových směsí a bezlepkových mouk typu Jizerka, ty já nepoužívám). Fakt to jde.
Takže ti moc a moc držím palce, ať bezlepková dieta rychle zabere a slibuju, že na blog dám co nejdřív nějaký bezlepkový recept.

4 Helena Helena | 7. července 2013 v 21:48 | Reagovat

Kvůli autoimunitní thyreiditidě jsem byla u detoxikační poradkyně Joalis. Naměřila mi přístrojem Salvia intoleranci na lepek.
Prý je ta autoimunitní thyreoiditida z toho. Rozdíl mezi intolerancí a alergií je tento: U alergie jde o přehnanou prudkou reakci imunitního systému na určitou složku v potravě, v tomto případě jde o lepek. U intolerance se jedná o to, že chybí enzym, který lepek v tenkém střevě rozkládá, jmenuje se to sekundární celiakie, a z krve to nemusí zjistit. V mém případě jde o intoleranci, kdy lepek zůstává nestrávený ve střevě, poškozuje jeho sliznici a v důsledku toho dochází k pronikání lepku spolu s ostatními látkami ze střeva do krevního oběhu. Těmi ostatními látkami se rozumí toxiny,
jež by se za normálních okolností ve střevě rozložily a vyloučily. Takto pronikají do krve a z krve se dostávají do vnitřních orgánů, v jejichž fungování
je tímto značně narušeno. Je to vlastně taková pomalá devastace organismu, pomalá otrava lepkem a dalšími zplodinami tenkého střeva. Nebylo mi ovšem vysvětleno, proč zasáhly toxické látky zrovna štítnici a ne jiný orgán.
Na tomto podkladě vystartoval můj imunitní systém ostře proti štítné žláze. Nevím, co přesně rozhodlo o tom, že to bude tento orgán a ne třeba ledviny. Dalším problémem v intoleranci na lepek je to, že prostřednictvím otráveného krevního oběhu koluje v těle daleko větší množství toxických látek, než normálně. Jejich vylučování zatěžuje detoxikační orgány, což jsou ledviny, játra, kůže a plíce. A toto zatížení je poškozuje. Celý proces ve většině případů probíhá velmi plíživě a skrytě, takže když dojde k autoimunitnímu onemocnění, je už většinou dost pozdě. Pokud můžete, nechte si to změřit u akreditovaného detoxikačního poradce Joalis. Protože medicína neumí stavy autoimunity zvládnout, obrátila jsem se prostřednictvím internetu na lidi, kteří se zabývají alternativními postupy léčby a všichni do jednoho mi doporučili detoxikaci. U Vás může jít jen o lepkovou intoleranci. Musíte vychytat, zda jde jen o intoleranci pšeničného lepku, anebo zda se to týká
i ostatních obilovin. Co se týče diety,
měla jsem štěstí. Naše prodavačka mi objednává pohankový chleba za 33 Kč.
To není tak drahé a na stránce bioobchod.cz jsem si objednala rýžový koláč. Je sice dražší, ale vzhledem ke své hmotnosti ho moc často nejím. Dala jsem si zásoby do mrazáku. Intoleranci jsem bohužel zjistila hodně pozdě. Takže mi poškodila ledviny, pročež mi začaly ještě k tomu všemu padat vlasy.
Dietu jsem začala držet právě kvůli těm vlasům.
Koupila jsem si Cytosan Inovum, a zkouším to porušené tenké střevo tímto
vyčistit a zahojit. Zatím jsem teprve začala, tak nevím, jestli se mi to podaří. Ještě beru detoxikační kapky Joalis, na tu thyreoiditidu mi pomohly.
Na netu jsem četla, že lidé s tímto problémem - intolerance na lepek -užívali na pročištění organismu koloidní stříbro. Zatím jsem to nezkoušela, takže zkušenost s tím nemám.
Ale plánuji, že pokud mi nepomůže ten Cytosan Inovum, budu to zkoušet i takto.
Dietu držím, naštěstí jsem vypozorovala, že u mne se jedná jen o intoleranci na pšeničný lepek. Ostatní
obiloviny jsou zatím v pohodě. Dieta se fakt držet musí, aby se to tenké střevo zahojilo. Jak jsem už napsala, beru ještě Cytosan Inovum od firmy Energy, abych to střevo zhojila trošku víc rychleji. Nesmí se uzeniny, nesmí se instantní káva. Pokud budete mít intoleranci jen na lepek z pšenice, zkuste si péct buchty ze špaldové mouky.
To je sice také pšeničná mouka, ale je tam daleko méně lepku, myslím, že obvykle to lidé dobře snášejí. Musíte nejdříve zkusit kousek, abyste věděla, co Vám to udělá. Dieta není pro mne už tak tragická, když mám k jídlu ten pohankový chleba. Přeci jen jíst chleba za stovku je dost drahý špás, i když já mám ten chleba na týden vlastně také za tu stovku. Ale je dobrý, a nemusím ho péct. Na doktory moc nečekejte, jezte to, co Vám bude dělat dobře.
Pokud nemáte autoimunitní onemocnění, je to dobré, bezlepková dieta se dá vydržet v poho.
U Vás bych podle toho, co jste napsala,
čekala intoleranci i na kasein.
Nechte si to změřit u Joalis.

5 Helena Helena | 7. července 2013 v 21:53 | Reagovat

Pokud nemáte další potíže, jste v pohodě.
Stačí jen držet tu dietu. Vůbec se tím netrapte. Ta dieta není problém 8-)

6 Helena Helena | 7. července 2013 v 21:57 | Reagovat

Na stránkách www.joalis.cz se o intoleranci na lepek dozvíte více.
Dietu držte, ať u Vás díky té intoleranci
nepropukne ještě další choroba.
Pokud máte podezření, že jde o alergii na lepek, dietu držte taky. Ale intolerance není alergie.

7 Helena Helena | 8. července 2013 v 12:20 | Reagovat

No, nechci to zakřiknout, ale zdá se, že ten Cytosan Inovum ten stav zlepšil.
Ještě jsem chtěla: Jestli cítíte bolest v kolenou, je to známka oslabení ledvin.
Možná se to obejde bez ledvinových bylinných prostředků, na netu je velká nabídka, např. Renol. Bez bezlepkové diety se ale neobejde, pokud jde o problém s lepkeme.

8 Hanka Hanka | 15. července 2013 v 19:45 | Reagovat

[1]: Děkuji za povzbudivý komentář, paleo stravu jsem už kdysi na netu objevila, tak se na ni asi podívám znovu. ;-) Musím přiznat, že klasické nahrazení lepkových výrobků bezlepkovou variantou mi moc nevyhovuje. Díky vysokému glykemickému indexu bezlepkových směsí mám dost často pocit hladu. Ale začínám do toho pomalu pronikat, tak uvidíme! Také přeji brzké ustoupení potíží a co nejméně střetů s lepkem!

9 Hanka Hanka | 15. července 2013 v 20:04 | Reagovat

[2]: Milá Meg, díky za podporu! Nejnáročnější bylo přijít na to, co mi dělá zle, teď bojuji s tím, abych u obvodní lékařky nebyla za hypochondra! ;-) Musím tu hlavně napsat, že se nechci litovat, jen se chci dovědět, kde je problém a jak ho řešit. Kdo je hodný obdivu, tak to jsou nemocní, kteří nebydlí ve větších městech, protože mimo ně se bezlepkové věci shání velmi špatně , pokud nejsou úplně nesehnatelné.

10 Hanka Hanka | 15. července 2013 v 20:22 | Reagovat

[3]: Milá Madlo, děkuji za milou návštěvu. Proč chci vědět diagnózu? Asi profesionální deformace, jsem technik, pojem asi nebo možná mi nedělá dobře. ;-) Navíc jsem teď byla konečně u doktorky pro výsledky (vše negativní a k tomu vzorový krevní obraz, jen malinko vyšší cholesterol) a po debatě, ze které nic nevyplynulo, jsem jí položila otázku, zda tedy bezlepkovou dietu držet a jak moc striktně, tak mi nedokázala odpovědět. A tak mě poslala na alergologii. Ve středu jdu na testy, tak uvidím. Chci jen vědět, jak dál. Jeli to celiakie, je bezlepková dieta jediné a doživotní opatření, které se navíc opravdu musí dodržovat, aby si člověk uchoval střeva v pořádku. Pokud je to ale alergie, nemusí být na všechny obiloviny a člověku se otevírá daleko víc možností, jak se obejít bez daného alergenu. Do tajů bezlepkového vaření pomalu pronikám, ale třeba bezlepkový chléb mi zatím moc nejede, mám prostě ještě zafixované klasické chuťe a přehodit vyhybku ze dne na den mi zatím nejde. :-D A sladké peční ze směsí mi přijde dosti kalorické a vážně mám po tom brzy hlad. Ale zkusila jsem aplikovat bezlepkovou variantu na své palačinky a nebylo to tak špatné. Střihla jsem si i BL piškoty a jsou lepší než kupované. Taky je sem musím šupnout, třeba to někomu malinko pomůže. Každopádně se těším na ty tvé vymazlené bezlepkové receptíky! ;-)

11 Hanka Hanka | 15. července 2013 v 20:30 | Reagovat

[4]: Děkuji za tak obsáhlý komentář! Jak jsem psala v článku, tak alergologii jsem siobjednala sama na září, ale měla jsem štěstí, uvolnil se jim termím a byla jsem tam minulý týden. Po dlouhé době jsem měla pocit, že mě někdo poslouchá a bere i vážně. Vyjmenovala jsem jí potíže a byla jsem objednána na tuto středu na odběry a testy. Tak uvidíme, jak to dopadne a co bude dál. :-)
Vám přeji úlevu, také se léčím se štítnou žlázou a vím jak umí potrápit. ;-)

12 Pipi Pipi | E-mail | Web | 17. července 2013 v 12:27 | Reagovat

Jéje Hanko, to mě mrzí, celiakie je obrovská životní změna! Nicméně je úžasné, jak jsi se sama postavila za své zdraví a vytušila jsi o co jde! To je opravdu skvělé, protože konvenční medicína si s tím moc neporadí, že?

Mohu tě podpořit aspoň svými recepty, snažím se čas od času bez lepku vařit a péct, ačkoliv intoleranci nemám, pouze se snažím o pestrost a občasnou úlevu od pšeničné mouky. Mohu ti doporučit například tyto datlové dortíky: http://leblogdepipi.blog.cz/1302/datlove-dortiky-s-kremem-a-jeden-dlouhy-narozeninovy-prispevek,ovocné tvarohové knedlíky http://leblogdepipi.blog.cz/1307/tvarohovo-orechove-knedliky-s-jahodami-bez-lepku, nebo báječné jahelné kuličky http://leblogdepipi.blog.cz/1009/jahelne-kulicky-s-mandlemi

Přeju mnoho zdaru do vaření bez lepku a také přeji hodně zdraví!

13 Helena Helena | 19. července 2013 v 14:19 | Reagovat

Tak ten Cytosan Inovum na tu intoleranci na lepek nezabral. Ale něco přece: vypadá to, že se mi popravilo rozmlžené vidění, což svědčí o příznivějším stavu jater.
Konec bezlepkové diety je tedy v nedohlednu, doufala jsem, že si vypiju alespoň instantní kávu, nestalo se:
Ale fakt nad tím nezoufám. Prostě mi nezbývá, než ji držet zatím dál. ;-)

14 Pavla Sýkorová Pavla Sýkorová | 23. července 2013 v 12:56 | Reagovat

I bez lepku se dá žít, jen je občas problém něco zakoupit. Teď jsem sháněla svatební dort bez lepku a v cukrárně se na mne dívali jako na blázna. Když jsem jim to vysvětlila a zdálo se že je to jasné, že tam nesmí být pšeničná mouka, tak se mne ptali, zda tam mohou být oplatky. To že oplatky jsou asi jistě z normální mouky vůbec neřešili.

15 Hanka Hanka | 30. července 2013 v 22:25 | Reagovat

[12]: Pipi,děkuji za podporu i za odkazy na tvé recepty. Vypadají skvěle! Jste všechny holky šikovné a moc vám děkuji za podporu i za vaše skvělé recepty. :-)

16 Hanka Hanka | 30. července 2013 v 22:37 | Reagovat

[13]: Přeji výdrž v dietě, zlepšení se časem určitě dostaví. :-)

17 Hanka Hanka | 30. července 2013 v 22:39 | Reagovat

[14]: Inu, nevědomost je velká. Občas se člověk diví.Doufám, že to svatbu neohrozilo! ;-)

18 Vilemína Vilemína | Web | 31. července 2013 v 12:29 | Reagovat

Taky koukám, že kolem přibývá "bezlepků" - neteři též nic konkrétního nevyzkoumali, jen na EAV, ale prý jak lepek vysadila, okamžitě se jí ulevilo, tak to dodržuje. Vaří si přílohy pro sebe zvlášť, omáčky nezahušťuje.
Někomu vadí jen pšenice, to je snazší.
Hodně bezlepkových potravin má Globus a taky se dají dobře koupit v Německu (v obyčejném Kauflandu) a za dobré ceny - třeba i těstoviny.
Pár bezlepkových sladkostí jsem taky shomáždila (odkaz na blogu v menu).

Alehlavně ať se to nějak vyzkoumá, u doktorů musí být člověk velmi asertivní!
Pěkné léto přeju.

19 Hanka Knoblochová Hanka Knoblochová | E-mail | 5. srpna 2013 v 12:36 | Reagovat

Dobrý den , moc děkuju za článek i za spoustu skvělých reakcí - ráda jsem si všechno přečetla
Jsem taky vášnivá kuchařka , pekařka a od minulého roku plně diagnostikovaná celiatička.
Po pochopení situace - jak Vám přistupuje Vaše lékařka a její sestra Vás musím upozornit na jejívelmi laxní a neodborný přístup. jsem zdravotní sestra a mám velmi skvělou lékařku. Neexistuje , aby nevysvětlila na jaké vyšetření pacienta posílá a vše klientovi vysvětlí . V případě diagnostikování celiakie je opravdu složitější postup.
Doporučené vyšetření je dvoustupňové:

stanovení sérových autoprotilátek k tkáňové transglutamináze ve třídě IgA a stanovení celkového IgA
perorální biopsie aborálního duodena. Vemi dorý článek je tady:
http://www.celiakieaja.cz/informace-a-clanky/byli-jste-spravne-vysetreni-na-celiakii.html.
Velmi důležité je před vyšetřením NEDRŽET  bezlepkovou dietu, protože vyšetření je pak negativní.
Pokud máte možnost - najděte si dobrého internistu, který by vám udělal celkové vyšetření  hematologické a obecně interní a posla Vás k dobrému gastroenterologovi. Celiakie není jen o nadmutém bříšku, průjmech a špatném trávení. je to v podstatě stav kdy je tělo otravováno látkami , které zdravý člověk dokáže zpracovat, nebo vzloučit z organismu. nemocná ne. Proto je to v podstatě multiorgánová záležitost.
další možností je že nemáte celiakii - tedy autoimunitní onemocnění, ale trpíte alergií na lepek (pšenici, žito apod( vtomto případě je nutné  taky dododržovat GF dietu(bezlepkovou). Ale tady je možnost zmírnění obtíží a po čase se mouhou pomalinku zavádět potraviny s lepkem. tady je nutné alergologické vyšetření.
Nechci poučovat, jen je mi líto, že lékaři často kolikrát nevědí , jak mají postupovat a nlidi pak zbytečně v mnha případech trpí  Měla jsem v dětství celiakii a v 70 letech jsem jako mimčo díky mamince dostávala BZL dietu. Poté jí lékařům řekli , že už jsem vyléčená a mohu začít jíst "normálně". No a celé dětství jsem promarodila a problémy se množily a protože jsem pracoval v odběrové laboratoři a dozvěděla se o těchto vyšetřeních , tak jsem poprosila pí dr. jestli by mě nevyšetřila a lup - bylo to tam . Tak proto píšu. Přeji aby se vám vyřešilo a bylo to v pořádku.
S pozdravem Hanka :-)

20 Hanka Knoblochová Hanka Knoblochová | E-mail | 5. srpna 2013 v 12:39 | Reagovat

Moc se omlouvám za plno chyb - holt počítač. :-)

21 hablina hablina | Web | 20. srpna 2013 v 10:36 | Reagovat

Pokud nemáte celiakii nebo alergii na pšenici, je bzl dieta zbytečná. Problémy může klidně způsobovat i mléko, vejce, soja....nejhorší je přijít vůbec na to, která potravina je ten problém.

22 Klariette Klariette | Web | 20. srpna 2013 v 22:49 | Reagovat

Mamka má to samé a úplně změnila stravu. Dává si pozor na to, co jí, ještě v obchodech čte složení výrobků a navykla si, už jí to ani nepřijde

23 Hanka Hanka | 21. srpna 2013 v 22:18 | Reagovat

[18]: Taky zatím řeším jen ty přílohy - ono v létě u nás knedlíky stejně moc nejedou.
V obchodech se začínám trochu orientovat, Billa je docela drahá, Kaufland mě překvapil - mají tam toho docela dost (aspoň ten u nás), Tesco nic moc, Interspar je drahý. Globus je opravdu OK, ale musím do Olomouce. Jinak objevuji místní obchůdky se zdravou výživou! :-)

24 Hanka Hanka | 21. srpna 2013 v 22:28 | Reagovat

[19]: Děkuji za komentář. Ono je opravdu rozdíl, když jdete k lékaři se standartním onemocněním, nebo chcete řešit opravdový problém. Momentálně jsem po vyšetření a testech na alergologii a čeká mě kolečko na gastroenterologii. Nevím jestli se mám smát nebo plakat. Připadám si jako zdravý hypochondr a ty průjmy se mi asi zdají. :-D
Je povzbuzující slyšet, že i když to někdy trvá, člověk se nějakého výsledku dobere! ;-)

25 Hanka Hanka | 21. srpna 2013 v 22:35 | Reagovat

[21]: Právě, nechci dodržovat něco zbytečně, i když omezení lepku je všeobecně prospěšné. S těmi potravinami je to taky sranda - podle kožních testů mi vadí skoro vše, krev je negativní! :-(

26 Hanka Hanka | 21. srpna 2013 v 22:44 | Reagovat

[22]:Ono se říká, že všechno zlé je pro něco dobré - číst složení na výrobcích by měli všichni, pokud jim není jedno co jedí. Pokud jde ale o zdraví, už to taková sranda není, to souhlasím. :-)

27 maskrtnica maskrtnica | Web | 21. srpna 2013 v 23:28 | Reagovat

To zvládnete! Bezlepková dieta není tak hrozná, rozhodně to stojí za to, že je člověku lépe. V rodině to máme taky... A pokud nejde o chleba, mouku si zbytečně taky nedodávám - a třeba sladké bezlepkové pečení je úplně v pohodě, mnohdy lepší a jemnější výsledky...(pokud nemáte zároveň problém třeba s vejcem, jako u nás..) tak držím palce.

28 Hanka Hanka | 22. srpna 2013 v 19:50 | Reagovat

[27]: Díky za podporu. Já si momentálně nejvíc přeji vědět co a jak. Pak se budu moci zařídit a bude to v pohodě! ;-)

29 maskrtnica maskrtnica | Web | 24. srpna 2013 v 18:46 | Reagovat

Jasný, no. U nás v rodině jeden člen drží vylučovací dietu - krom toho, že mu určitě vadí vejce a asi i obiloviny (ačkoli zdaleka na tak znatelně, jako třeba to vejce), existuje ještě milion a jedna dalších věcí... Urychlit se to moc nedá, podrobných testů už bylo dost.
Takže člověk jí pár měsíců víceméně jen rýži a pak postupně po jednom přidává různé typy ovoce, zeleniny a dalších potravin. Nepříjemné, ale snad se nakonec aspoň částečně vystopují další viníci a bude dobře.

30 Madla Madla | E-mail | Web | 10. září 2013 v 7:31 | Reagovat

Tak co, Hani, jak pokračuje pátrání po vinících tvých zažívacích potíží? Už víš nějakou diagnózu? Přeju ti hodně optimizmu a pevné vůle v lékařském soukolí a ať už se brzy dozvíš, co vlastně stojí za tvými potížemi. Držím moc a moc pěsti!

31 Hanka Hanka | 11. října 2013 v 23:00 | Reagovat

[29]:Podle vývoje problému asi taky začnu s vylučovací dietou, sice po vyloučení lepku je to o dost lepší, ale ještě to není ono. Navíc i pan doktor z gastra po mně nějak touží a jdu na další vyšetření. :-(

32 Hanka Hanka | 11. října 2013 v 23:11 | Reagovat

[30]:Milá Madlo, diagnóza v nedohlednu. Alergologie po kožních testech koketovala s polyvalentní alergií i histaminovou intolerancí, nečež krev byla naprostonegativní. Zato jsem se dopracovala k alergii na jedny antihistaminika! :-D Docela paradox, ale pro tento obor jsem zdravý člověk.
Teď běhám na gastro - ono vidět vlastní střívka zevnitř se hned tak nepoštěstí! ;-)
No a pan doktor mipo histologii sdělil, že jsem pro ně lékařsky neuchopitelná - alergie z krve neprokázány, leč má střeva vykazují znaky trvalejší alergické reakce a výsledky z mých vzorků se pohybují v tzv. šedé zóně - ani dobré, ani špatné! 8-O
Tak si mě objednal na další vyšetření. No, alespoň mi potvrdil, že nejsem hypochondr, ale nějak to neumějí diagnostikovat! ;-)

33 Lenka Lenka | E-mail | 26. května 2014 v 16:13 | Reagovat

Muzu se prosim zeptat z ceho tedy pecete, kdyz ne z bezlepkove mouky typu jizerka? Dekuji Lenka[3]:

34 Hanka Hanka | 27. července 2014 v 21:29 | Reagovat

[33]: Snažím se péci z jednodruhových bezlepkových mouk - pohankové, jáhlové, rýžové atd.

35 Katka Katka | 15. dubna 2015 v 15:46 | Reagovat

Také mám bezlepkovou dietu, ale musím říct že v poslední době se situace výrazně zlepšila. Dříve (před 10 lety) byl problém vůbec něco koupit. Dnes je v Praze i cukrárna, kde mají bezlepkové zákusky. V každém větším obchodě pak koupíte balené bezlepkové pečivo. Myslím, že nás to už nějik neomezuje.

36 Martina Martina | 1. května 2015 v 9:03 | Reagovat

U mého Jirky zjistili celiakii ve 4 letech. Do té doby byl neklidný a stále nemocný. Co držíme už druhý rok dietu, tak prakticky už není nemocný. Problém je ale ale si dát něco na jídlo mimo domov. Pár pokusů domluvit se s personálem, že jídlo musí být bez lepku vždy to skončilo střevními problémy - bohužel Jirka reaguje i na stopy lepku. Bydlíme v Praze a prakticky už teď máme pouze dvě místa, kde riskuji si něco dát - Švejk Restaurant u Karla (http://www.svejk-restaurant.cz/) - tam miluje svíčkovou a bezlepková cukrárna ve Zdibech (http://www.pecemebezlepku.cz/) tam zase poprvé měl bezlepkový větrník. Máte někdo taky problémy i se stopami lepku a tip na nějaká další místa v Praze, kde vám není po bezlepkových jídlech špatně. Nebo jste na tom jako my a raději neriskujete?

37 Vojtěch Vojtěch | Web | 31. července 2015 v 12:02 | Reagovat

Já posledních několik měsíců nedám doporučit na výbobky www.nutrifree.cz. Nabízí velké množství potravin a surovin pro vaření. S ostatními výrobky na bezlepkovou diétu, se kterými jsem se setkal se nedá srovnávat. Děkuji za inspiraci v podobě receptů zde na blogu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama