Přísně vzato je jen jeden druh knih, který zvětšuje štěstí na zemi - kuchařské knihy (Joseph Conrad)

Masový audit podle Cuketky

3. května 2011 v 20:26 | HaF |  Co se děje v trávě
5.dubna zveřejnil Cuketka svůj záměr provést si během měsíce dubna soukromý masový audit. Kdo chtěl, mohl se připojit!
O co šlo?
Zapisovat si celý měsíc údaje o veškerém mase, které se doma spotřebovalo. Druh, množství, původ, místo nákupu, k tomu jídla v restauraci, cena, hmotnost. Počítalo se maso, uzenina i lahůdkářské výrobky.

Jak to dopadlo u nás? S restauracemi nebyl problém - v dubnu se žádná návštěva restauračního zařízení nekonala. Ovšem veškeré maso, které prošlo naší kuchyní bylo zaznamenáno a posléze vyhodnoceno. Jen ceny jsem nějak do statistiky nezahrnula, nakupuji za běžné ceny v běžných obchodech.
Pro lepší orientaci - jsme čtyřčlenná rodina, vařím denně pro sebe a dvě děti (13+10 let), manžel chodí na obědy v práci.
Z tohoto důvodu jsem k celkové měsíční spotřebě naší rodiny připočetla paušálně 1,5kg masa za manželovy obědy v práci (porce v naší jídelně je 100g v syrovém stavu, duben měl 20prac. dní a min. 1x týdně si manžel něco bezmasého dá, z toho mi vyšlo 15x100g = 1500g) zde nemám určen druh masa, to jsem uhlídat nezvládla a taky k tomuto masu mohu jen dodat - neidentifikovatelný původ - vzhledem k ceně a i kvalitě jídel (proto si nosím obědy vlastní) si o původu a kvalitě nedělám žádné iluze.

Zde jsou výsledky

Maso:
kuřecí maso - 3,5 kg (čisté maso bez kostí) nákup v prodejně chlazeného masa u nás za rohem - původ - český chov,
slepičí maso - 1,5kg (též bez kostí) prodejna na městě, chlazené, bohužel obsluha nebyla stavu sdělit odkud slepice je
rybí maso - 0,7kg - Makro, chlazené, lov - Norsko, Dánsko?
hovězí maso - 1,7kg z toho 0,9kg mleté - Billa, české chovy a 0,8kg chlazené - Makro, dovoz Anglie
vepřové maso - 7,3kg z toho 5,6kg maso (0,9kg mleté - Billa, český chov a 4,7kg libové maso z domácí zabíjačky -100% moravský pašík) a 1,7kg syrové sádlo - řeznictví, český chov
uzené vepřové - 1,4kg - vše kýta, Billa, český výrobce
vnitřnosti - 1kg (vepř. játra, krůtí játra, kuř. srdce - vše chlazené, české chovy a 0,3 husí paštika - řeznictví)
manželovy obědy - 1,5kg

Uzenina:
šunky - 1,5kg - řeznictví v okolí, Billa, čeští výrobci
klobásy, špek, anglická slanina - 1,5kg - řeznictví v okolí, Billa, čeští výrobci

Výsledek:
Celkem 3kg uzenin , 18.9kg masa - celkem 21,9kg za měsíc
Průměr na 1 člena rodiny - 0,75kg uzenin , 4,725kg masa - celkem 5,475kg za měsíc
Průměr na 1 člena rodiny na 1 den - 0,025kg uzenin , 0,1575kg masa - celkem 0,1825kg

Shodou okolností jsem zrovna vařila Rillettes, který dělám jednou za uherský rok a k tomu Velikonoce, pokud bych tuto zvýšenou spotřebu masa měla nahradit klasickými svačinami a večeřemi, pak by klesla spotřeba masa o 1,7kg sádla, 3,5kg vepřového a zároveň odhaduji vyšší spotřebu šunky asi o 0,5kg.

Pak by výsledky odhadem vypadaly takto:
Celkem 3,5kg uzenin , 13,7kg masa - celkem 17,2kg za měsíc
Průměr na 1 člena rodiny - 0,875kg uzenin , 3,425kg masa - celkem 4,3kg za měsíc
Průměr na 1 člena rodiny na 1 den - 0,029kg uzenin , 0,115kg masa - celkem 0,144kg

Na závěr jsem si pro porovnání půjčila pár čísel z tohoto článku :
Spotřeba drůbežího masa je v České republice nadprůměrná. Od roku 1948 stoupla zhruba třináctinásobně. Z necelých dvou kilogramů se vyhoupla v roce 2009 na 24,8 kilogramu na osobu za rok. Z dlouhodobého hlediska naopak klesá spotřeba hovězího masa. Konzumace vepřového masa stagnuje, ale zůstává v tuzemsku nejoblíbenějším masem.
V celkové konzumaci veškerého masa patří Češi k jeho podprůměrným jedlíkům. V roce 2009 v průměru snědli 78,8 kilogramu masa na osobu. Nejvíce jedí maso obyvatelé Kypru (144 kilogramů), nejméně Bulhaři (49 kg). Spotřeba masa v České republice byla nejvyšší v roce 1989, kdy dosáhla 97 kg, poté klesala, v poslední době se výrazně nemění a pohybuje se kolem 80 kilogramů. Spotřeba vepřového vychází podle statistiků na osobu nad 40 kilogramů.
Naopak 9,5 kilogramu u hovězího a telecího je výrazně pod evropským průměrem.

Nám vyšlo na rok na 1 osobu celkem 54kg masa, z toho 15kg drůbežího, 19kg vepřového a asi 6kg hovězího.

Závěr pro naši rodinu mi vyšel asi takto:
Celková spotřeba masa není tak vysoká, jak jsem měla obavy. Nicméně já osobně bych spotřebu masa chtěla ještě o něco snížit, především spotřebu uzeniny.Zvýšit podíl ryb (problém je, že děti je moc nejedí), snížit podíl vepřového, i když to pro nás nedopadlo tak zle a zvýšit podíl hovězího. O původu masa mám docela přehled, stačí se jen ptát a číst etikety.
Teď začíná zeleninová sezóna, takže spotřeba masa klesne, možná si audit zopakuji ještě v létě a konečný roční průmět nám vyjde ještě o něco lépe. Vcelku jsem ale příjemně překvapená, myslela jsem že dopedneme hůř!

Jak jste na tom s masem vy? Já bych chtěla tímto především poděkovat Cuketkovi, že mě k tomuto statistickému počinu nakopl!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žirafka Žirafka | E-mail | Web | 3. května 2011 v 23:16 | Reagovat

Zajímavé!
Já jsem zachytila Cuketkovu výzvu pozdě, navíc do dubna padly velikonoce a před nimi období půstu (kterému jsem teda letos moc nedala), takže jsem se rozhodla počítat květen. Až to budu mít za sebou, tak to s vámi přijdu porovnat ;-)

Jen mi prozraďtě: Manželovu spotřebu na obědech jste odhadla, nebo musel doma hlásit? Já to z chlapa zatím tahám nenápadně... :-x

2 HaF HaF | Web | 4. května 2011 v 23:07 | Reagovat

[1]: Já výzvu chytla hned jak ji Cuketka zveřejnil, takže nebyl problém dopsat těch pár dní pozpátku. Navíc (není to rouhání) jako pravý pohan půst tak nějak nedržíme. Spíš tam pěkně naskočily ty Velikonoce! :-D
Propočty manželových obědů jsou objasněny v článku. Navíc pracujeme v jedné firmě, tak vím, jak obědy vypadají. Jen jsem z něho nepáčila co měl který den k obědu. Vzala jsem to paušálně - prostě maso. Vesměs mix vepřového s kuřecím. ;-)
Díky za návštěvu a jsem zvědavá na srovnání! 8-O

3 Žirafka Žirafka | E-mail | Web | 4. května 2011 v 23:18 | Reagovat

Jé, teď jsem si všimla, že to v tom článku je. Tak to se omlouvám, že jsem nepozorně četla. Většinou se mi to nestává...

4 Catalina Catalina | Web | 5. května 2011 v 11:24 | Reagovat

Velmi zajímavý článek :) Zatím mě to nikdy nenapadlo, ale docela by mě zajímalo, kolik se toho masa u nás sní (žádní vegetariáni totiž nejsme). Ale jsem si jistá, že u nás by to hodně pokulhávalo s rybami - ty jím snad jenom já, jinak zbytek rodiny si je dá se štěstím 1x za měsíc.

5 HaF HaF | Web | 5. května 2011 v 23:29 | Reagovat

[3]: Omluva netřeba, je to tam takové utajené! ;-)

6 HaF HaF | Web | 5. května 2011 v 23:35 | Reagovat

[4]: Tak to jsme na tom podobně! On je ten audit opravdu zajímavý, člověk zjistí zajímavé věci! :-D Taky je pravda, že ten jeden měsíc je opravdu jen informativní. Třeba u nás se v zimě pojí i dost zvěřiny a díky tomu, že je v mražáku maso ze zabíjačky, tak člověk tolik nekupoval jiné maso, třba krůtí, telecí i to hovězí. Navíc hoši už vyrazily na ryby, takže přes léto skončí na grilu i nějaký kapérek. Opravdu zajímavé by bylo sledovat tu spotřebu během celého roku, ale to by byl nadlidský výkon! :-?

7 Olinka Olinka | Web | 8. května 2011 v 10:57 | Reagovat

No výborně, krásně jste to spočítala! Nicméně kulím oči nad těma 5,5 kg (popř. 4 kg) masa na osobu an měsíc. Je pravda, že já se snažím maso jíst minimálně - ze zdravotních, ekonomických, ale především etických důvodů. Ale věřím, že průměrná česká rodina tu spotřebu může mít podobnou.
Pro ilustraci: včera jsem dojedla klobásku, kterou jsem měla tak dva měsíce rozjezenou v lednici. Poslední čtyři kolečka jsem zapekla do toustu. A když mi dostanu od babičky nebo skorotchyně porci něčeho masového na oběd, mám ho nadvakrát (např. rozpůlený španělský ptáček:-). Takže hrubým odhadem toho masa sním za měsíc tak kilo. Maximálně.

8 toffo toffo | 8. května 2011 v 18:19 | Reagovat

U nás je to smutně jednotvárně kuřecí. Hlavně kvůli dětem. Občas libové vepřové. Hovězí jen snad, když dojde na svíčkovou, nebo pro nás rodiče na tatarák. Rybu jen občas pro sebe. Mám co napravovat.

9 HaF HaF | Web | 8. května 2011 v 22:54 | Reagovat

[7]: Věřím, že s masem na tom budeme opravdu rozdílně. Rozpůlený ptáček by u nás neprošel a klobása by dva měsíce v lednici taky nevydržela. Ale beru to tak, že jsou různé stravovací návyky a to také respektuji. Já osobně bych masa tolik mít nemusela, ale zbytek rodiny je vysloveně masový, hlavně manžel a dcerka. Ale taky si musím přiznat, že vegetarián by ze mě nebyl. Obdivuji ale schopnost jak bez masa navařit! To se právě učím na jinch stránkách a sbírám odvahu to naservírovat zbytku rodiny! Zároveň jsem ale ráda, že nejsme úplným průměrem se spotřebou 80kg na rok. 8-)

10 HaF HaF | Web | 8. května 2011 v 23:00 | Reagovat

[8]: Kuřecí období nás také postihlo! Ale už je za námi a doufám, že se hned tak nevrátí. Na podzim máme rádi občas kačenu, zvěřinu. Krůtí na rolády je přímo výborné a stehno na česneku s cibulí a kmínem nikdo od vepřového nepozná! Jen to hovězí je cenově trochu jinde, ale vařím dost z předního, na omáčku, se zeleninou. Nejhůř jsou na tom ryby. Díky kvalitě. Mražené akční cosi ani nekupuji. Teď je možnost nakupovat v Makru, tak se to trochu zlepšilo, i syn začal ryby trochu konzumovat! ;-)

11 Yanah Yanah | Web | 10. května 2011 v 8:56 | Reagovat

Tak toto je najzaujímavejší článok o jedle, aký som v poslednej dobe čítala ... normálne rozmýšľam, že si takýto mäsový audit urobím doma aj ja !!! ... u nás v rodine to máme tak, že ja mäso veľmi nemusím, ale zato zvyšok rodiny by bez mäsa neprežil ...

12 HaF HaF | Web | 11. května 2011 v 19:23 | Reagovat

[11]: Moc děkuji za pochvalu a doporučuji si masový audit udělat! ;-) Jen tak, pro zajímavost! Já byla překvapená, z jedné strany - pohledem masožroutů - to není spotřeba tak závratná, ale jak píše Olinka - z pohledu vegetariánů - je to zřejmě strašná spotřeba. Za sebe jsem rozhodnutá s tím ještě trošku něco udělat a spotřebu snížit, ale zda to projde u zytku rodiny, to se uvidí!!! :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama