Přísně vzato je jen jeden druh knih, který zvětšuje štěstí na zemi - kuchařské knihy (Joseph Conrad)

Kolínko - fyzika za barovým pultem

4. února 2011 v 23:58 | HaF |  Na zdraví
Za vše prý mohou kohoutí zápasy. Alespoň v Americe to byla velká móda a rančeři zakládali chovy bojovných kohoutů. Jednou týdně se sjížděli v okresním městě na zápasy a majitelé vítězných kohoutů zvali celou společnost do saloonu zapít vítězství. A žil,byl, prý jeden šikovný barman, který každému vítězi nalil takovou lihovinu, která měla barvu peří v ocase vítězného kohouta.Tento zvyk se úspěšně ujal a vznikl název cocktail : tail-ocas a cock-kohout. Slengově to navíc znamená správný chlapík.
Dnes představím tzv. Pousse-cafés neboli kolínka, která právě připomínají ony pověstné kohoutí ocasy. A co s tím má společného fyzika? Kolínka se totiž skládají z různých lihovin, které se nalévají do sklenky tak, aby se jednotlivé vrstvy nespojily. Čili velmi záleží na hustotě jednotlivých lihovin a jejich pořadí - těžké dospod, navrch lehké!

POUSSE-CAFÉ 1

grenadina, Maraschino (třešňový likér), Curacao blue

Pousse-Café 1
Jako první nalijeme grenadinu, potom opatrně a pomalu přes lžičku, opřenou o stěnu sklenky, nalijeme třešňový likér (já použila naši domácí višňovici) a nakonec stejným způsobem nalijeme Curacao blue. A právě tady zafungovala fyzika. Višňovice má zřejmě jinou hustotu než Maraschino a Curacao mi kleslo pod višňovici na vrstvu grenadiny. Ale i tak byl výsledný efekt zajímavý.

POUSSE-CAFÉ 2

grenadina, Créme de Menthe zelený, Cherry Brandy, Chartreuse žlutý

Pousse-Café 2
Postupujeme stejně jako u prvního nápoje. Měl by vzniknout čtyřbarevný nápoj v tomto složení: červená, zelená, červená, zlatá. Já opět experimentovala a Créme de Menthe vyměnila za klasickou zelenou, Cherry za griotku a Chartreuse za Becherovku. Výsledek - grenadina nezklamala - je jednoznačně nejtěžší a drží se dole za každou cenu. Následovala zelená, zatím vše v pohodě, pak přišla griotka - bing ho- těžší než zelená, šla ke dnu a zůstala nad grenadinou (na fotce je to trochu znát).Poslední Becherovka nezklamala a zůstala nahoře!
V našich končinách se můžete s tímto nápojem setkat pod názvem semafor. Jen Becherovku občas vystřídá vaječný likér nebo žloutek.
Žádné zákonitosti či pravidla k těmto kásně barevným nápojům jsem nenašla, takže podle mne je tu spousta možností ke zkoušení různých kombinací a myslím, že u konečného ochutnávání některých výtvorů může být docela veselo. Tak se nebojte a pojďte si vyzkoušet znalosti z fyziky, odměnou nebudou známky, ale zajímavé drinky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 toffo toffo | Web | 5. února 2011 v 7:34 | Reagovat

Barvy jsou nádherné, ale na ochutnání drinku bych asi zbírala odvahu :-D !

2 hafjentak hafjentak | Web | 5. února 2011 v 9:51 | Reagovat

[1]:Záleží,co se smíchá, třeba ten první pokus nebyl špatný. Grenadina s višňovicí se krásně doplnili a Curacao tomu srazilo tu sladkost. Ta dvojka byla horší, ale připisuji to tomu, že zelenou tedy vůůůůbec nemusím! :-! Ono to taky v originále může chutnat úplně jinak.Z klasických lihovin jako je rum, vodka, whisky, gin se míchá dobře, ale z likérů, to je aspoň pro mne, vždy hádanka. Tady opravdu hodně záleží na originálech, protože likéry mají strašnou paletu chutí a napodobeniny už jsou o něčem úplně jiném! Ale za tu srandu to u těch kolínek stojí! :-D

3 Yanah Yanah | Web | 5. února 2011 v 10:34 | Reagovat

ááách O_O ....to sú krásne drinky...mne by sa to určite pomiešalo :-D kdo umí ten umí a kdo neumí ten čumí O_O

4 hafjentak hafjentak | Web | 5. února 2011 v 13:59 | Reagovat

[3]: Mně se taky moc nepovedly, některé vrstvy nejsou tam, kde mají být! :-? Chce to trpělivost a natrénovat! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama