Přísně vzato je jen jeden druh knih, který zvětšuje štěstí na zemi - kuchařské knihy (Joseph Conrad)

Svatomartinské víno

11. listopadu 2010 v 22:49 | HaF |  Co se děje v trávě
Konečně! Je 11.11.2010 a máme možnost ochutnat první letošní mladé víno! Navíc máme jednoho Martina doma a o  to víc je u nás doma veseleji. Letos to sice synkovi nevyšlo se sněhem ( statečně se sice brání tvrzením, že když jsou letos  jarní prázdniny až koncem března, že si ten sníh musí šetřit), ale s vínem to snad vyšlo. Hned po cestě z práce jsem se zastavila v nedaleké vinotéce a domů putovala jedna láhev růžového a jedna bílého vína!
Svatomartinské víno

A jak vlastně vznikl svátek sv.Martina?

Jedná se o Martina Tourského (nar. r.316 n.l.), který se narodil jako syn pohanského římského důstojníka v římské provincii Horní Panonnie (dnes Szombathely v Maďarsku). 
V severoitalské Pavii získal vzdělání a seznámil se s křesťanstvím. Ve svých patnácti letech byl proti své vůli přijat k císařskému jezdectvu.
V legendě se praví, že jedné chladné noci v Amiens viděl promrzlého nahého žebráka. Svatý Martin neváhal a svým mečem rozetnul svůj plášť na dvě poloviny, z nichž jednu podal žebrákovi. Následující noci se mu zjevil Kristus, oděný právě do poloviny jeho pláště. Tato událost měla za následek, že se dal pokřtít. Ve svých dvaadvaceti letech byl propuštěn z armády a cestoval po celé Itálii a Dalmácii. Následně odešel do Francie a zde prožil většinu svého života. Deset let žil jako poustevník. Roku 372 přijal svatý Martin biskupský stolec v Tours. I po jmenování biskupem žil i nadále velmi skromně, jako mnich ve své chatrči poblíž řeky Loiry, kde později vzniklo opatství Marmoutier. Zemřel v 81 letech roku 397 n.l. v Candes u Tours.
Svatý Martin je patronem vojáků, koní, jezdců, hus a vinařů. Nejčastěji bývá zobrazen na koni s půlkou pláště a žebrákem.

Ke svátku sv.Martina patří také dobře vykrmená a upečená tzv. "Martinská husa".
Jak a proč je svatý Martin spojován s husami? Legenda uvádí dva možné důvody. První z vysvětlení praví, že husy sv.Martina natolik rušily při kázání, že za to pykají na pekáči (celkem sympatické vysvětlení). Druhá z legend uvádí, že Martin se ve své svaté skromnosti schovával v husníku, když ho chtěli jmenovat biskupem. Husy ho však svým kdákáním - či co to vlastně dělají - prozradily.
Ať už to bylo tak, či onak, je dnes úplně jedno. Každopádně husa patřila k hlavním pokrmům a rozdělování jejího masa mělo určené pořadí. Nejnižší sluha dostával křídlo, aby při práci lítal, vyšší sluha dostal stehno, hospodář sám si nechával zbytek. Kůže z husích nohou se dávala do střevíců pod nohy, aby se nepotily, nebo mezi prsty, aby nerostly kuří oka.
Dalším zvykem bylo svatomartinské pečivo - rohy, podkovy nebo rohlíčky.

Na sv.Martina se také uzavíraly smlouvy mezi obcí a obecními sluhy jako byli ponocný,učitel nebo obecní pastýř. Také děvečky a čeledníci dostávali v tento den mzdu a sjednávali si službu novou.
Tyto informace jsem čerpala z milé knížečky Lidové obyčeje a nápady pro šikovné ruce - Podzim a také zde  http://www.ceske-tradice.cz/

A jak to bylo s vínem?
Již z dob císaře Josefa II. pochází tradice začínat na svatého Martina s výčepem nového vína. Tehdy totiž končila vinařům pracujícím u větších sedláků služba. Její pokračování na další rok se poté dojednávalo při skleničce v té době již jiskrného vína, se kterým se mohlo také poprvé přiťuknout.
Známkou Svatomartinské se dnes nesmí pyšnit jen tak ledajaké víno. Grafickou známku se svatým Martinem na koni smějí nosit pouze vína, která před uvedením na trh prošla nezávislou komisí složenou z vinařských odborníků, sommeliérů a uznávaných degustátorů.
Více o Svatomartinském víně a udělení známky najdete na http://www.svatomartinskevino.cz/

Svatomartinské hody byly časem hodování a bujného veselí. Vždyť je to období, kdy sklizeň již byla v bezpečí pod střechou a za dveřmi už čekal klidný Advent s předvánočním půstem. A tento příjemný zvyk dobrého jídla a pití přetrval do dnešní doby, kdy lidé rádi v době vrcholícího podzimu využijí příchodu mladého vína jako příležitosti pro pobavení a setkání s přáteli.

U nás se dnes večer popíjí Svatomartinské víno z vinařství Mitoma - Veltlínské červené rané a Svatovavřinecké - rosé. Za růžové mohu potvrdit, že letošní úroda byla dobrá. Vínko je lehoučké, svěží, s vůní malin a červeného rybízu.

Takže přátelé, na zdraví!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 toffo toffo | Web | 13. listopadu 2010 v 7:32 | Reagovat

Hlásím Svatovavřinecké z Rakvic  -  ale jen díky mamince, která s ním přišla popřát muži ;-)!

2 HaF HaF | Web | 13. listopadu 2010 v 11:30 | Reagovat

Já jen mohu doplnit, že Veltlínské červené (bílé) taky nezklamalo, bylo vynikající. Je fajn, že Svatomartinská známka garantuje určitou kvalitu a i člověk, který se ve vínech třeba moc nevyzná, ví,že takhle vybral dobře. No, a jestli platí, že podle chuti Svatomartinských vín poznáme kvalitu úrody, máme se letos nač těšit!!

3 BURIJA BURIJA | 15. listopadu 2010 v 14:33 | Reagovat

Muller Thurgau z Rakvic také nebyl špatný.

4 HaF HaF | Web | 15. listopadu 2010 v 19:51 | Reagovat

[3]:Tak to je bezva, zatím to vypadá, že se letošní úroda vážně vydařila!

5 shannah shannah | Web | 7. září 2016 v 12:29 | Reagovat

cetelem půjčky recenze ;-)

6 Twi Twi | Web | 28. září 2016 v 4:35 | Reagovat

rychle půjcit na ucet 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama