Přísně vzato je jen jeden druh knih, který zvětšuje štěstí na zemi - kuchařské knihy (Joseph Conrad)

Kam za jídlem na Berounce

5. července 2010 v 0:00 | HaF |  Co se děje v trávě

Protože i vodák musí jíst, bylo potřeba řádně podchytit způsob stravování. Ráno bylo vždy řešeno vlastními zásobami, večer se musely opékat špekáčky a klobásky (děti by nám to neodpustily), ale největší hlad ( u našich zadáků spíš žízeň) se musel řešit operativně během plavby. A tak jsme již okusily spousty pochybných, ale i výborných hospůdek a občerstvení kolem břehů našich řek. Na Berounce nelze vynechat Hostinec " U Rozvědčíka". Tento hostinec totiž bezpodmínečně patří ke koloritu "kraje Oty Pavla", je to oblíbená zastávka turistů, cyklistů a vodáků! Kdo nebyl u "Rozvědčíka" , nebyl na Berounce. My tu byli jako turisté před třemi roky a letos jako vodáci. Mohu zodpovědně prohlásit, že nezklamali a my si pochutnali na poctivé domácí české kuchyni.
Hostinec
Jídelníček

Jídla chutnala tak, jak měla - ve svíčkové byla cítit zelenina, knedlíky nebyly rozvařené a zelí chutnalo velmi dobře. Já měla jen malou výhradu k libovým výpečkům - byly dobré, opravdu libové, ale šťávě chyběla ta správná chuť. Tu u výpečků dělá právě použití tučnějšího masa.Svíčková
Brambor.knedl. plněné uz.masem
Vepř.výpečky se zelím
Božské knedlíky
Pro opravdové jedlíky-uzené koleno
Zastávka vodíků i cyklistů
Bylo zde příjemně, ale cesta pokračovala a já musím ještě vzpomenout jednu zastávku - Beroun. Zde jsme se zastavili na cestě domů - stejně jako U Rozvědčíka, i zde jsme se stavovali při naší první návštěvě této části naší vlasti. Opět sázka na jistotu - Pivovarská restaurace v soukromém rodinném pivovaru Berounský medvěd. Vynikající kuchyně (tradiční poctivá česká jídla) a výborné pivo!
Pivovarská restaurace v Berouně
Já podlehla plíčkům na smetaně a manžel se konečně dočkal kačeny se zelím.( U Rozvědčíka zrovna nebyla v nabídce) Synek si pochvaloval špekáčky na pivu.
Plíčky na smetaně
Kačena se zelím
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama