Přísně vzato je jen jeden druh knih, který zvětšuje štěstí na zemi - kuchařské knihy (Joseph Conrad)

Troška kultury

21. dubna 2010 v 23:17 |  Co se děje v trávě
Jen tak trošku kultury!

Právě jsme se vrátili z divadla, kde dávali velmi pěkný kousek:

Můj báječný rozvod
( Geraldine Aron)

Laskavá komedie pro všechny, kteří nikoli vlastní vinou zůstali sami

Příběh Angely Kennedyové Lipské, ženy středních let, kterou právě opustil manžel a která se po desetiletích v roli manželky a matky začíná učit žít sama, sklízí úspěchy po celé Evropě a je jednoznačně nejúspěšnější komedií současné irské dramatičky Geraldiny Aron. Její česká inscenace má za sebou již stovky zcela vyprodaných repríz. Na diváckém úspěchu má jistě zásadní podíl také to, že Můj báječný rozvod je sice především skvělá komedie, ale o vážných a docela smutných peripetiích života, které jsou důvěrné známé minimálně ženské části populace. V této one lady show však končí happyendem!

Velmi milé a hlavně poutavě předvedené představení s Eliškou Balzerovou v hlavní (a jediné) roli!


Úplně jiný šálek kávy po představení navštívené minulý týden.

Bratři Karamazovi
( F.M.Dostojevskij)

Inscenace Dejvického divadla, vytvořená na základě dramatizace Evalda Schorma neusiluje o podrobné zprostředkování epicky rozsáhlé románové kroniky, ani se nesnaží o podrobnou psychologickou sondu do nejhlubšího nitra lidské duše, svůj pohled na Dostojevského chápou tvůrci především jako zobrazení postojů člověka ve střetu s okolím. Na pozadí odhalování okolností otcovraždy vyjadřují pohled na témata, která nás stále vzrušují. Svědomí, čest, láska, vina, trest i věčná otázka, zda a kdy je všechno dovoleno nebo zda a kdy může být všechno odpuštěno.
Ke kladům inscenace určitě přispívají i výrazné herecké výkony hlavních představitelů, Ivana Trojana v roli starého Karamazova, Davida Novotného, Martina Myšičky a Igora Chmely v rolích jeho vlastních synů a hostujícího Radka Holuba v roli levobočka Smerďakova.

Opravdu skvělé, nezapomenutelné, ale zároveň depresivní a bezvýchodné.

Nemůžu opomenout únorové představení div. spolku Kašpar

Růže pro Algernon

Tragikomický příběh dementního muže, který chce být chytrý. "Fascinující herecký výkon Jana Potměšila v tragickém příběhu mentálně postiženého mladíka Charlieho, jenž se po operaci stane géniem, aby se později proti své vůli stal opět tím, kým byl na začátku. Jan Potměšil obdařil Charlieho bezmeznou vírou v lepší budoucnost, vírou v sama sebe …"


Musím říci, že se naše Městské divadlo opravdu snažilo a zajistilo nám maximální kulturní zážitky!
Jsem velmi zvědavá na nabídku  pro příští divadelní sezónu 2010/2011.  

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama