Přísně vzato je jen jeden druh knih, který zvětšuje štěstí na zemi - kuchařské knihy (Joseph Conrad)

Den Země - Ekojarmark v Prostějově

26. dubna 2010 v 21:45 | HaF |  Co se děje v trávě

     V sobotu 24.4.2010 dopoledne proběhl na náměstí v Prostějově Ekojarmark. K vidění byly ukázky lidových řemesel - kovář, pletení košíků, paličkování atd.

Dále proběhla ochutnávka biopotravin a Fairtrade čokolády z prodejny biopotravin Jeřabina, prodej drobného zboží - keramika, šperky a pod. A také hravé i vážné aktivity pro děti i dospělé.
     Svůj stánek měla i Veolia , která tu podporovala pití vody z kohoutku (jsem ráda, že jsem ve svém věku "in" a to už poměrně dlouho - vlastně pořád) a také představovala svůj projekt -kohoutková voda v restauracích.
          Ekodomov seznamoval jak zacházet s odpady, zejména upozorňoval na využití bioodpadů a radil jak kompostovat. Nabízeli odborné publikace, především z nakladatelství  Grada - mě zaujala knížka  " Kompostování a péče o půdu "  neboť na naší malé pidizahrádce jeden malý kompostér máme, jen si nejsem jistá zda "kompostujeme" správně!
     Nemůžu opomenout vaření - k dostání zde byla Biokuchařka H.Zemanové (tu už ve sbírce mám) a také velmi zajímavá kniha " Plané rostliny k jídlu ". Vypadala velmi inspirativně a poutavě.
     A nesmím zapomenout na kůzle p. Zelenské a její kozí farmu v Čelechovicích. Všem přálo počasí a člověk se mohl na chvilku zastavit během uspěchaného sobotního dopoledne!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Papaja Papaja | Web | 28. dubna 2010 v 12:50 | Reagovat

To kůzle chci domů! :-)))

2 HaF HaF | 28. dubna 2010 v 21:49 | Reagovat

Bylo krásný, dcerka ho dlachmala docela dlouho! Že by se mlsná kočka přeorientovala na kůzlátka? Počkej si na reportáž z kravína, tam byla nádherná telátka! Jdem tam ještě jednou, omrknout dojení!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama